South West England

Entry Class Fastest Car  - 2FAST  - 1.680s,  Saltash.Net Community School

Development Class Fastest Car - GOLDEN DRAGONS - 1.232s, The Castle School

Professional Class Fastest Car - HAWK - 1.140sColyton Grammar School

Team Identity Award - CHURCHDOWN RACING, Churchdown School Academy

Research and Development Award - LUNAR RACING, The Crypt School

Team Sponsorship and Marketing - BLUE ROCKETS RACING,The Castle School

Innovative Thinking Award - ALPHA RACING,Colyton Grammar School

Judges Recommendation - DYNAMIC MOTION, Exeter School

Future Stars Award - 2FAST,  Saltash.Net Community School

Best Engineered Car Development Class - NEPTUNE, Exeter School

Best Engineered Car Professional Class - HAWKColyton Grammar School

3rd Place Development Class - GOLDEN DRAGONS, The Castle School

2nd Place Development Class - NEPTUNE, Exeter School

1st Place Development Class - IGNIS, Exeter School

3rd Place Professional Class - CHURCHDOWN RACING, Churchdown School Academy

2nd Place Professional Class - LUNAR RACING, The Crypt School

1st Place Professional Class - HAWK, Colyton Grammar School

Central England

Entry Class Fastest Car  - KING RAING (1.613s), Leasowes High School

Development Class Fastest Car - ACCELERON (1.407s), Shireland Collegiate Academy

Team Identity Award - ACCELERON, Shireland Collegiate Academy

Research and Development Award - ALCEDO ATTHIS, Leasowes High School

Team Sponsorship and Marketing - K2 AERO, Pershore High School

Innovative Thinking Award - PEREGRINE PROJECT, Hadley Learning Community

Judges Recommendation - KING RACING, Leasowes High Schoo

Future Stars Award - KING RACING, Leasowes High School

Best Engineered Car Development Class - ACCELERON, Shireland Collegiate Academy

3rd Place Development Class - PEREGRINE PROJECT, Hadley Learning Community

2nd Place Development Class - ALCEDO ATTHIS, Leasowes High School

1st Place Development Class - ACCELERON, Shireland Collegiate Academy

North West England

Entry Class Fastest Car  - RED CHEETAH (1.543s), The Nelson Thomlinson School

Development Class Fastest Car - CYBER WOLVES (1.276s), Derby Manufacturing UTC

Professional Class Fastest Car - STORM RACING (1.183s), Sandbach High School & Sixth Form

Team Identity Award - CSSA RACING, Childwall Sports and Science Academy

Research and Development Award - STORM RACING, Sandbach High School & Sixth Form

Team Sponsorship and Marketing - SG-FORCE, Stretford Grammar School

Innovative Thinking Award - ARCHER RACING, Mosslands School

Judges Recommendation - FAST FUSION, UTC Bolton

Future Stars Award - BLOOD HOUNDS, Christ The King Catholic High School

Best Engineered Car Development Class - CYBER WOLVES, Derby Manufacturing UTC

Best Engineering Car Professional Class - STORM RACING, Sandbach High School & Sixth Form

Entry Class Regional Champions - RED CHEETAH, The Nelson Thomlinson School

3rd Place Development Class - FAST FUSION, UTC Bolton

2nd Place Development Class - CYBER WOLVES, Derby Manufacturing UTC

1st Place Development Class - SG_FORCE, Stretford Grammar School

2nd Place Professional Class - CSSA RACING, Childwall Sports and Science Academy

1st Place Professional Class - STORM RACING, Sandbach High School & Sixth Form

Yorkshire & Humberside

Entry Class Fastest Car  - HVC 1 (1.481s), Hope Valley College

Development Class Fastest Car - FURY (1.690s), Wetherby High School

Professional Class Fastest Car - GINETTA RACING EDU (1.137s), St Peter's School

Entry Class - Portfolio Award - JJHC RACING, Silverdale

Entry Class - Presentation Award - JJHC RACING, Silverdale

Team Identity Award - ENTITY, Hanson Academy

Research and Development Award - SKRRRT RACING, Scarborough UTC

Team Sponsorship and Marketing - GINETTA RACING EDU, St Peter's School

Innovative Thinking Award - CENTURION RACING, Rishworth School

Judges Recommendation -  GOLDEN ARROW, Prince Henry's Grammar School

Future Stars Award - ENCRYPTION, Hanson Academy

Best Engineered Car Development Class - GODSPEED, Wetherby High School

Best Engineering Car Professional Class - GINETTA RACING EDU, St Peter's School

Entry Class Regional Champions - JJHC, Silverdale

3rd Place Development Class - ENTITY, Hanson Academy 

2nd Place Development Class - SKRRRT Racing, Scarborough UTC

1st Place Development Class - NITROUS, Scarborough UTC

3rd Place Professional Class - ADRENALINE, Upper Wharfdale School

2nd Place Professional Class - CENTURION RACING, Rishworth School

1st Place Professional Class - GINETTA RACING EDU, St Peter's School

East Anglia

Entry Class Fastest Car  - TECH SQUAD (1.522s), Sprowston Community High School

Development Class Fastest Car - UILA (1.450s), Kimbolton School

Professional Class Fastest Car - BLACKOUT (1.211s), Sprowston Community High School

Entry Class - Portfolio Award - TECH SQUAD, Sprowston Community High School

Entry Class - Presentation Award - GREYBIRD, Broadland High School

Entry Class - Pit Display Award - 

Team Identity Award - BLACKOUT, Sprowston Community High School

Research and Development Award - STORM, Kimbolton School

Team Sponsorship and Marketing - UILA, Kimbolton School 

Innovative Thinking Award - VULCAN RACING TEAM, Bungay High School 

Judges Recommendation - APOLLO & OLYMPUS RACING, Acle Academy

Future Stars Award - VAPOUR 6, North Walsham High School

Best Engineered Car Development Class - STORM, Kimbolton School

Best Engineering Car Professional Class - LIGHT SPEED, Sprowston Community High School

Entry Class Regional Champions - TECH SQUAD, Sprowston Community High School

3rd Place Development Class - VULCAN RACING TEAM, Bungay High School 

2nd Place Development Class - UILA, Kimbolton School 

1st Place Development Class -  STORM, Kimbolton School

2nd Place Professional Class - BLACKOUT, Sprowston Community High School

1st Place Professional Class - LIGHT SPEED, Sprowston Community High School


London & South East England

Entry Class Fastest Car  - PINK LIGHTNING (3.840S), Bow School

Development Class Fastest Car - VELOCITY (1.523S), St. Joseph's School

Professional Class Fastest Car - ORIGIN (1.134S), Robert May's School

Entry Class - Portfolio Award - PINK LIGHTNING, Bow School

Entry Class - Presentation Award - STREAMLINED, St. Joseph's College

Entry Class - Pit Display Award - PINK LIGHTNING, Bow School

Team Identity Award - ORIGIN, Robert May's School

Research and Development Award - SPITFIRE RACING, The Judd School

Team Sponsorship and Marketing - IMPACT, Robert May's School

Innovative Thinking Award - EVOLVE, Queen Elizabeth's Grammar School

Judges Recommendation - MAXIMUS 7 CARBON RACING, St. Stephen's School

Future Stars Award - PINK LIGHTNING, Bow School

Best Engineered Car Development Class - TEAM NEO, UAE South Bank 

Best Engineering Car Professional Class - ORIGIN, Robert May's School

Best Rookie - TRANSONIC RACING, Twyford Church of England School

Entry Class Regional Champions - STREAMLINED, St. Joseph's College

3rd Place Development Class - TEAM NEO, UAE South Bank

2nd Place Development Class - IMPACT, Robert May's School

1st Place Development Class - VELOCITY, St. Joseph's College

The Wildcard Envelope Award - SPITFIRE RACINGm The Judd School

3rd Place Professional Class - VITESSE, Latyner Upper School

2nd Place Professional Class - EVOLVE, Queen Elizabeth's Grammar School

1st Place Professional Class - ORIGIN, Robert May's School 


North East England

Entry Class Fastest Car  - SUKUDO (1.582s), St Cuthberts Catholic High School

Development Class Fastest Car - TEC TITANS (1.696s), Oxclose Community Academy

Professional Class Fastest Car - UNITY (1.239s), Emmanuel College

Entry Class - Portfolio Award - SUKUDO, St Cuthberts Catholic High School

Entry Class - Presentation Award - SUKUDO, St Cuthberts Catholic High School

Entry Class - Pit Display Award - 

Team Identity Award - SPIRO, Valley Gardens Middle School

Research and Development Award - NORTHERN ARROWS, St Cuthberts Catholic High School

Team Sponsorship and Marketing - COMET RACING NE, Jarrow School

Innovative Thinking Award - FENICE RACING, Newcastle Royal Grammar School

Judges Recommendation - SLIPSTREAM, Emmanuel College

Future Stars Award - SUKUDO, St Cuthberts Catholic High School

Best Engineered Car Development Class - TEC TITANS, Oxclose Community Academy

Best Engineering Car Professional Class - UNITY, Emmanuel College

Entry Class Regional Champions - SUKUDO, St Cuthberts Catholic High School

3rd Place Development Class - IMPERIUM, Whitley Bay High School

2nd Place Development Class - OPTIMUM, Valley Gardens Middle School

1st Place Development Class - F4NATIC, St Bede's Catholic Comprehensive School

3rd Place Professional Class - FENICE RACING, Newcastle Royal Grammar School

2nd Place Professional Class - INVICTUS, Whitley Bay High School

1st Place Professional Class - UNITY, Emmanuel College


Scotland

Entry Class Fastest Car  - DALKEITH HYPER SPEED - 1.478s, Dalkeith High School

Development Class Fastest Car - CRIMSON RED - 1.304s, Monifieth High School

Professional Class Fastest Car - NOVA - 1.220s, Monifieth High School

Entry Class - Portfolio Award - SPEEDWING, Stewarts Melville College

Entry Class - Presentation Award - DALKEITH HYPER SPEED, Dalkeith High School

Entry Class - Pit Display Award - 

Team Identity Award - DIABLO RACING, Stewarts Melville College

Research and Development Award - PRESTO, Alloa Academy

Team Sponsorship and Marketing - EVOLUTION, Carnoustie High School

Innovative Thinking Award - BLUE LIGHTNING & CRIMSON RED, Monifieth High School

Judges Recommendation - ACCELERATION ENTERPRISE, Larbert High School

Future Stars Award - VELOCITY10, Stewarts Melville College

Best Engineered Car Development Class - BLUE LIGHTNING, Monifieth High School

Best Engineering Car Professional Class - VELOCITY RACING, Inveralmond Community High School

Entry Class Regional Champions -  SPEEDWING, Stewarts Melville College

3rd Place Development Class - DIABLO RACING, Stewarts Melville College

2nd Place Development Class - ACCELERACE, Linlithgow Academy

1st Place Development Class - BLUE LIGHTNING, Monifieth High School

3rd Place Professional Class - PRESTO, Alloa Academy

2nd Place Professional Class - VELOCITY RACING, Inveralmond Community High School

1st Place Professional Class - NOVA, Monifieth High School

North Wales

Entry Class Fastest Car  - 

Development Class Fastest Car - 

Professional Class Fastest Car - 

Team Identity Award - 

Research and Development Award 

Team Sponsorship and Marketing - 

Innovative Thinking Award - 

Judges Recommendation - 

Future Stars Award 

Best Engineered Car Development Class - 

Best Engineering Car Professional Class - 

Entry Class Regional Champions - 

3rd Place Development Class - 

2nd Place Development Class - 

1st Place Development Class - 

2nd Place Professional Class - 

1st Place Professional Class - 


South Wales

Entry Class Fastest Car  - 

Development Class Fastest Car - 

Professional Class Fastest Car - 

Team Identity Award - 

Research and Development Award 

Team Sponsorship and Marketing - 

Innovative Thinking Award - 

Judges Recommendation - 

Future Stars Award 

Best Engineered Car Development Class - 

Best Engineering Car Professional Class - 

Entry Class Regional Champions - 

3rd Place Development Class - 

2nd Place Development Class - 

1st Place Development Class - 

2nd Place Professional Class - 

1st Place Professional Class - 


Northern Ireland

Entry Class Fastest Car  - 

Development Class Fastest Car - 

Professional Class Fastest Car - 

Team Identity Award - 

Research and Development Award 

Team Sponsorship and Marketing - 

Innovative Thinking Award - 

Judges Recommendation - 

Future Stars Award 

Best Engineered Car Development Class - 

Best Engineering Car Professional Class - 

Entry Class Regional Champions - 

3rd Place Development Class - 

2nd Place Development Class - 

1st Place Development Class - 

2nd Place Professional Class - 

1st Place Professional Class -